Ένταξη νέων μελών στην φοιτητική ομάδα Democritus Racing Team - DRT για την χρονιά 2017-18

Η φοιτητική ομάδα Democritus Racing Team -DRT καλεί νέα μέλη για την πλαισίωση του δυναμικό της για την χρονιά 2017-2018.

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να συμπληρώσουν την αίτηση συμμετοχής τους για την διαδικασία στον παρακάτω σύνδεσμο:https://goo.gl/forms/NKu5mMQE432hFN5b2

Η ομάδα Democritus Racing Team - DRT ιδρύθηκε το χειμώνα του 2015 από φοιτητές του τμήματος Μηχανικών παραγωγής και Διοίκησης του ΔΠΘ στην πόλη της Ξάνθης.

Αποτελείται από προπτυχιακούς φοιτητές όλων των τμημάτων του ΔΠΘ με σκοπό τον σχεδιασμό και την κατασκευή ενός μονοθεσίου αυτοκινήτου τύπου Formula προκειμένου να εκπροσωπήσει επάξια το Πανεπιστήμιο και την Ελλάδα στους Διεθνείς αγώνες Formula SAE Series.

Έδρα της αποτελεί το κτήριο των ΜΠΔ στην μέσα πανεπιστημιούπολη της πολυτεχνικής σχολής όπου βρίσκονται και οι αίθουσες της.

Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να βρείτε στη σελίδα της ομάδας στο facebook: Democritus Racing Team - DRT καθώς και στην ιστοσελιδα της: www.democritusracingteam.com

28-09-2017 (sgkazi)